Skip to main content

FAQ

JAK WYGLĄDAJĄ PIERWSZE KROKI W MODELINGU

Podstawową i pewnie najważniejszą decyzją, którą musisz podjąć na drodze do kariery modelki, jest wybór odpowiedniej agencji, z którą zwiążesz się na najbliższy czas.
W pierwszych tygodniach Agencja umawia Cię z fotografami na szereg tzw. sesji testowych. Agencja inwestuje w sesje tym samym inwestując w Ciebie. Podczas tych sesji nie tylko budujesz swoją książkę ze zdjęciami (tzw.book), ale również poznajesz tajniki pracy na planie i oswajasz się z kamerą.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO CASTINGU

Pewnie wielokrotnie słyszałaś o tym jak ważne jest pierwsze wrażenie. To znana zasada, która obowiązuje również w świecie mody. Dlatego tez ważne jest, żebyś odpowiednio przygotowała się do swojego pierwszego spotkania z agencją. My podpowiemy Ci jak!

Przychodząc na casting w jednym z miast, najważniejsze jest, abyś odpowiednio mogła pokazać swoją sylwetkę. Dlatego też najlepiej w takim przypadku sprawdzi się obcisły strój, podkreślający Twoją figurę.

UMOWA POMIĘDZY MODELKĄ I AGENCJĄ

Umowa pomiędzy agencją-matką (np. Avant Models) a modelką podpisywana jest najczęściej na kilka lat z możliwością automatycznego przedłużenia. Przez cały czas trwania umowy agencja ma obowiązek wyszukiwania zleceń dla modelki, opieki nad nią, kierowania jej karierą i doradzania jej między innymi w sprawach wyglądu, diety i pielęgnacji ciała.

ILE ZARABIA MODELKA?

Zarobki modelki zależą od jej rozpoznawalności w branży, a później – od jej pozycji w rankingach. Zadaniem profesjonalnej agencji jest poprowadzenie kariery modelki tak, aby jej zarobki były z roku na rok coraz wyższe. Modelka może liczyć na pierwsze pieniądze już po pierwszych 2-3 miesiącach od podpisania kontraktu. Nawet jeśli nie pójdzie w pokazach w Paryżu i Mediolanie, to zarobi pierwsze 2000-3000 złotych na sesjach do magazynów modowych takich jak ELLE, Glamour czy Cosmopolitan bądź biorąc udział w reklamach niszowych (ale równie prestiżowych) marek modowych.